ЦИФРОВІ БІЗНЕС-РІШЕННЯ ЯК ДРАЙВЕР ПІДВИЩЕННЯ ДІЛОВОЇ АКТИВНОСТІ ПІДПРИЄМСТВ
Анотація
У сучасних ризикових умовах ведення бізнесу підприємства змушені шукати ефективні способи підвищення рівня ділової активності, що є одним із ключових факторів забезпечення їх успішного функціонування. Варто зазначити, що ділова активність є досить комплексною характеристикою, яка охоплює різні аспекти діяльності підприємства у сучасному бізнес-середовищі. В контексті процесів масштабної діджиталізації можливість займати прогресивні та конкурентоспроможні позиції на ринку забезпечується гнучкістю та адаптивністю суб’єктів господарювання, швидкістю реакції і пристосування до змін, у зв’язку з чим актуальності набуває впровадження цифрових бізнес-рішень як ефективного інструменту підвищення ділової активності.
Такими цифровими бізнес-рішеннями є, для прикладу, ERP-системи та CRM-системи. Ці системи дозволяють оптимізувати управління активами, покращити оборотність на підприємстві та прискорити товарообіг, окрім цього, вони забезпечують більш ефективне використання ресурсів в цілому. CRM-системи допомагають підприємствам якісно налагоджувати взаємодію в зовнішньому середовищі, тобто вести клієнтську базу, керувати замовленнями, будувати маркетингові кампанії, автоматично обробляти запити клієнтів, що, в свою чергу, сприяє більш швидкому продажу та закриттю угод. Водночас, ERP-системи забезпечують високу ефективність внутрішньої роботи підприємства через автоматизацію управління фінансами, виробничим процесом, людськими ресурсами та логістикою. Така автоматизація дає можливість значно прискорити тривалість операційного циклу та швидко реагувати на зміни в попиті споживачів [4].
Одним із прикладів якісної ERP-системи є SAP, яка надає потужні інструменти для автоматизації різних бізнес-процесів. Для прикладу, використовуючи SAP, компанія «Tropozond s.r.o.» змогла оптимізувати свої процеси, покращити якість управління запасами та удосконалити фінансову звітність. Також у компанії було скорочено час на оформлення документації, що значно підвищило швидкість основних операцій на підприємстві [1].
Ще одним важливим цифровим рішенням є використання Big Data та аналітики для управління діловою активністю. Ці технології дозволяють підприємствам збирати та обробляти великі масиви інформації для подальшого їх аналізу та прийняття правильних та обґрунтованих рішень. Завдяки аналізу даних підприємства зможуть оптимізувати свою діяльність та знизити витрати та час виробництва. Також, аналізуючи інформацію про ринок, компанії можуть передбачати споживацьку поведінку, оперативно реагувати на зміни в попиті, налагоджувати пропозицію та залучати більш релевантних споживачів продукції. Окрім цього, використання Big Data допомагає підприємствам прогнозувати свою діяльність та вчасно виявляти всі потенційні ризики. У результаті, все це прискорює прийняття рішень, покращує використання ресурсів та підвищує ділову активність підприємства [2].
Для виробничих підприємств актуальним є впровадження Інтернет-речей та автоматизації виробничих процесів. Пристрої ІоТ можуть постійно контролювати виробничі лінії, збирати дані та передбачати можливі збої. Окрім цього, вони можуть відстежувати продуктивність та забезпечувати мінімальний час простою обладнання. ІоТ можна інтегрувати із системами управління ланцюгами поставок, це дозволятиме автоматично ефективно використовувати ресурси та оптимізовувати рівень запасів, що знизить ймовірність настання дефіциту чи надлишку матеріалів [3].
Отже, цифрові бізнес-рішення – це не лише інструмент для полегшення операційних процесів на підприємствах, але і потужний драйвер підвищення рівня їх ділової активності. Адже впровадження таких технологій дозволяє компаніям бути більш гнучкими та орієнтованими на запити ринку в реаліях сьогодення, де цифровізація є невід’ємним «атрибутом» життєвого циклу суб’єктів підприємництва.
Посилання
Автоматизація бізнес-процесів для підвищення ефективності компанії Tropozond s.r.o. за допомогою SAP Business One. URL: https://digitalbs.com.ua/kejsy/istoriyi-uspihu/avtomatyzacziya-biznes-proczesiv-dlya-pidvyshhennya-efektyvnosti-kompaniyi-tropozond-s-r-o-za-dopomogoyu-sap-business-one/ (дата звернення: 18.03.2025).
Використання Big Data для збільшення ефективності бізнесу / WEZOM. URL: https://wezom.com.ua/ua/blog/yak-pravilne-vikoristannya-big-data-pokraschuje-efektivnist-biznesu (дата звернення: 18.03.2025).
Інтернет речей: Розширення можливостей виробництва / SkyPlanner. URL: https://skyplanner.ai/uk/без-категорії/інтернет-речей-розширення-можливост/ (дата звернення: 18.03.2025).
CRM та ERP-системи: у чому відмінності? / KeepinCRM. Дата публікації: 24.05.2024. URL: https://keepincrm.com/crm-vs-erp (дата звернення: 18.03.2025).